poniedziałek, 13 czerwca 2016

Wszystko o grze Dobble

    Gra, która zapewni rozrywkę Tobie, twoim znajomym i rodzinie przez długi czas. Jedyna taka obecnie gra towarzyska na rynku. Dobble jest niezastąpione pod względem prostoty i  zabawy jakiej dostarczają kolejne rozgrywki. Gra planszowa jest dynamiczna i szybka, przynosi wiele emocji, a na stole dzieje się bardzo dużo. Gracze krzyczą, machają rękoma, wskazują kolejne obrazki, które pojawiają się na stole. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tej grze, tak aby każdy zrozumiał na czym polega jej fenomen.
   
"Co to jest Dobble"
    Dobble to przyjemna gra planszowa, składająca się z 55 kart, na każdej z nich znajduje się 8 obrazków. Na dwóch kartach znajduje się taki sam symbol, który należy jak najszybciej odgadnąć. Gra odbywa się zatem na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy". Każdy z nas zatem wie, że tego typu gry przynoszą wiele emocji i uczuć. Gra w dużym stopniu stawia na interakcję pomiedzy graczami, co jest bardzo istotnym elementem nie jednej planszówki.
   
"Jak grać w Dobble?"
    Dobble daje nam możliwość gry na kilka sposobów. Składa się bowiem z 5 Mini Gier. Bardzo popularną rozgrywką jest standardowa gra, w której jedną z kart kładzie się na środku stołu, a resztę rozdaje się pomiędzy graczy. Na ustalony i podany wcześniej znak, sygnał, gracze podnoszą swoją kartę i próbują odgadnąć symbol, który łączy kartę ze stołu z tą którą trzymają w ręku. Symbol trzeba wymówić wyraźnie i szybko. Następnie przykryć starą kartę. Wygrywa zawodnik, który jako pierwszy pozbędzie się swoich kart.
    Gra wydaje się bardzo prosta, kto bowiem nie umie odgadnąć obrazka, prawda? Nic bardziej mylnego. Gra nie jest trudna, jednakże symbole na kartach różnią się od siebie wielkością, kolorem, są odwrócone. Ciężko jest więc się czasem nie pomylić.

"Przykładowe Mini Gry Dobble"
    1) Piekielna wieża - karty są tasowane, a następnie każdy z graczy otrzymuje po jednej zakrytej karcie. Na środku stołu, tworzymy stos odkrytych kart. Gracz który będzie posiadał największą ilość kart ze stosu, wygrywa. Rozgrywka odbywa się w prosty sposób. Na ustalony znak, wszyscy gracze podnoszą swoją kartę i starają się znaleźć wspólną symbolikę z jedną z kart leżących na środku stołu. Gra kończy się w momencie, gdy na środku stołu nie leży żadna karta.
    2) Studnia - karty są tasowane, a następnie rozdane pomiędzy graczy. Rozdawanie rozpoczyna się od osoby, która wygrała ostatnią rozgrywkę. Ostatnią kartę kładziemy odkrytą na stole. Gracze tasują swoje karty, zakrywają je i kładą przed sobą. Należy oczywiście odgadnąć identyczny symbol, wykrzyczeć go i przykryć leżącą na środku kartę swoją. Gracz, który pozbędzie się swoich kart wygrywa.

     Gra Dobble to wspaniała i niekończąca się rozgrywka dla osób w wieku od  6 lat. Wspaniale rozwija spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia. Każdy kto uwielbia gry planszowe, powinien mieć Dobble w swojej kolekcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz